Hity jarnej sezóny 2023

Hity jarnej sezóny 2023

Príroda sa pomaly prebúdza, každým dňom je teplejšie. Čo sa týka vykurovania Vám v dnešnom článku prinášame hity jarnej sezóny. Vybrali sme pre Vás niekoľko kachlí vhodných pre toto obdobie.

hity jarnej sezóny

Kachle do viničných domčekov

S príchodom jari sa človek snaží viac času tráviť v prírode. Väčšina tráve čas na chatkách a vo viniciach. V týchto budovách býva počas zimy málo zakurované, preto sa človek snaží ich čo najskôr rozohriať. Najvhodnejšie sú preto kachle z oceľového plechu, ktoré sa rýchlo prehrejú a čo sa týka tepelného šoku, ho zvládajú čo najlepšie.

Sporák Prity 1P34

prity 1P34

Sporák Prity 1P34 je malý, ale šikovný pomocník vo vykurovaní vo viničných domčekoch alebo aj na menších chatkách. Majú klasický dizajn. Sú z oceľového plechu v čiernom prevedení s vyčleneným miestom pre palivo.

Sporák Prity 1P34 je vybavený sklenenými dverami s keramickým skleneným oknom, ktoré umožňujú vidieť plameň a kontrolovať spaľovanie.

Na vrchu sporáku sa nachádza varná platňa z liatinového materiálu. Sporák disponuje aj menšou rúrou, vhodná na sušenie aj ohriatie potravín, či udržanie teploty potravín. Vývod pre dymovod je vrchný s pravým alebo ľavým prevedením, čo je praktické čo sa týka umiestnenia. Priemer dymovodu je 130mm a veľkým plusom tohto sporáku je zabudovaná klapka pre reguláciu dymu.

Kachle Flensburg a Flensburg TOP

flesburg

Kachle Flensburg sú oceľové s liatinovou platňou, vhodné na varenie. Dvierka sú liatinové, prikladacie dvierka sú presklenené so žiaruvzdorným sklom, vďaka čomu ponúkajú príjemný pohľad na plamene ohniska. Vnútro kachlí je vyložené žiaruvzdorným materiálom.

Kachle Flensburg majú zadný vývod a Flensburg Top horný vývod v priemere 120 mm. Výkon kachlí sa udáva od 3,5 do 10,5 kW. Vhodným palivom sú drevo a drevouhoľné brikety. Kachle majú tiež pohodlný spôsob prístupu na plnenie palivom zhora. Majú vysokú účinnosť spaľovania, čo znamená, že vyprodukujú väčšie množstvo tepla z menšieho množstva dreva

Kachle do chatiek

Chatky sú vymyslené pre relaxáciu a odpočinok od každodenných výziev. Človek vo väčšine trávi čas na chatkách pre „vyvetranie hlavy“. V tomto období je však vhodné, ak sa na chatke nachádza praktické, ale zároveň aj estetické vykurovanie. Vybrali sme pre Vás niekoľko zaujímavých možností vhodných pre daný cieľ.

Kachle Milano II/AT s termovikom

milano višňa

Kachle Milano II/AT vyniknú v prvom rade svojím výzorom. Majú neodolateľnú vínovo-červenú farbu, ktorá poteší svojou výnimočnosťou.

Kachle sú oceľové, obložené smaltovaným plechom, vďaka čomu sú aj ľahko udržateľné. Dvierka sú presklenené, zvyšujúce krásu kachlí a podávaný pocit pokoja a pohodlia. Vrch kachlí je liatinový, vhodný na varenie. Vnútro kachlí je vyložené nehorľavou látkou. Na spodku kachlí sa nachádza liatinový rošt.

Kachle Milano AT od značky Thorma patria k vyhľadávaným typom kachlí na trhu a ich kvalita a spoľahlivosť je dobre známa.

Kachle Verona B Top

Verona B top

Kachle Verona B Top sú oceľové kachle so smaltovaným plechom príjemnej béžovej farby. Výkon kachlí je v rozmedzí od 2,5 do 7,5 kW. Kachle sú vhodné i na varenie nakoľko vrchná časť je liatinová. Vývod kachlí je horný s priemerom 120 mm.

Prikladacie dvierka sú presklenené so žiaruvzdorným sklom. Kachle sú z kvalitného materiálu vyrobené slovenským výrobcom THORMA z Fiľakova. Veľkou výhodou týchto kachlí je, že sú dvojplášťové, vďaka čomu viac udržujú teplo.

Na vrchu kachlí sa nachádza regulátor tepla, ktorým sa reguluje výdaj tepla do priestoru. Tieto kachle majú vyhradené miesto pre vzduchový rozvod na zadnej časti kachlí.

Kachle do dielní

Kachle do dielní sa vyberajú skôr z výkonného hľadiska. Estetika sa dostáva do pozadia a využívateľnosť kachlí zas do popredia. Hlavnou prioritou býva rýchle a efektívne prehratie miestnosti za pomerne krátky čas a väčší výber paliva.

Kachle Kerpen 2

KERPEN II

Kachel Kerpen 2 sú kachle, ktoré sa najviac približujú k starým obľúbeným tzv. „peterkám“. Kachle sú od známeho slovenského výrobcu značky THORMA. Tieto kachle sú oceľové obložené so smaltovaným plechom. Vnútro kachlí je plne vyložené s nehorľavým materiálom vrátane deflektoru, ktorý slúži na odvádzanie dymu.

Dvierka aj vrchná časť kachlí je liatinová, vďaka čomu sa na kachliach dá pripraviť nejaký horúci nápoj, rýchlo ohriať jedlo alebo hoci aj uvariť. Kerpen 2 majú reguľovateľný výkon od 2,5 do 7,5 kW. Vhodným palivom sú drevo, drevené a drevouhoľné brikety, a aj uhlie.

Novinkou týchto kachlí je zabudovaný oceľový plech vo dvierkach pre zníženie emisii, tak kachle zodpovedajú európskym normám. Kachle sú v dvoch farebných prevedeniach, hnedé a čierne. Kachle majú zadné zapojenie s priemerom 120 mm.

Kachle do letných kuchyniek

Letné kuchynky sú obľúbenými miestnosťami už roky. Väčšinou sa využívajú na domáce a kuchynské práce nepravidelne. Majú však veľkú výhodu, hlavne pri varení veľkých množstiev a pri výrobe nakladačiek. Pre typy týchto prác sa často využívajú sporáky.

Sporák Ökonom FIKO

okonom 85 hnedy

Sporák Ökonom FIKO je veľmi známy na slovenskom trhu. Vyniká svojou rozsiahlosťou, kvalitou a výbornou výbavou. Výkon sporáku je v rozmedzí od 3,5 do 10,5 kW. Vývod sa môže premiestňovať podľa potreby horný, zadný alebo bočný podľa potreby.

Priemer vývodu je 120mm. Vyrába sa v pravom aj v ľavom prevedení a v troch farbách, biela, krémová a tmavohnedá. Sporák má celý vrch vyložený platňou, preto je jeho využitie maximálne.

Ďalej okrem ohniska má vyčlenené miesto pre popolník a disponuje aj rozsiahlou rúrou a zásobníkom v podobe zásuvky.

Do vybavenia patrí rošt do rúry, dva druhy plechu na pečenie po jednom kuse, vyhrabávač na popol, manipulačný kľúč a montovateľné hrdlo na dymovod. Kachle sú obložené smaltovaným plechom, vďaka čomu sú ľahko čistiteľné.

Sporák Elegant New Line

elegant new line kremovy

Sporák Elegant New Line je menší smaltovaný sporák s rúrou a zásobníkom. Celý vrch je pokrytý platňou. Menovitý výkon sporáka je 7 kW. Vývod sporáka je bočný alebo zadný. Vyrába sa v ľavom aj pravom prevedení v bielej a v béžovej farbe.

Rúra je bez roštu, avšak so zásuvom pre plech na pečenie. Rošt ohniska je z liatiny. Na vrchu sporáka sa nachádza držiak na kuchynské utierky.

So sporákom sa dodáva aj prípojka na napojenie dymovodu (príruba), ktorá je vyrobená z plechu a priskrutkuje sa štyrmi skrutkami na vývod dymovodu.

„Hybridné“ kachle

„Hybridné! kachle sú v tomto prípade kachle, ktoré sú vhodné do chatiek, ale aj ako na domáce vykurovanie nakoľko sú estetické a dosť silné na vykurovanie miestností až do 165 m3. Sú praktické, majú krásny vzhľad, avšak nie sú náročné.

Kachle Basel II

Basel II

Kachle Basel II sú oceľové kachle s kupolou. Napriek menších rozmerov majú veľké ohnisko. Vďaka vyvýšenej kupole je využitie tepla do priestoru viac efektívne.

Výkon kachlí je do 10,5 kW. Sú vhodné na vykurovanie priestoru až do 165 m3. Zaujímavosťou sú dvierka s pružinou pre väčšiu bezpečnosť. Kachle Basel II vyniknú svojou vysokou účinnosťou až 81 %. Majú vrchný vývod s priemerom 150 mm.

Kachle Hörby

horby

Kachle Hörby sú kvalitné slovenské kachle s výkonom do 10,5 kW. Popolník má ukrytý v prikladacej časti. Schopnosť maximálneho vykurovacieho objemu je do 165 m3.

Majú vyčlenené miesto pre palivo. Kachle sú s horným vývodom v priemere 150 mm. Ako palivo je možné použiť drevo a drevené alebo hnedouhoľné brikety. Disponujú s vysokou účinnosťou až 81 %.

Kachle Gent

krbové kachle Gent

Kachle Gent sú výkonovo menšie kachle s maximálnym výkonom do 7,5 kW. Majú rozsiahle ohnisko. Sú to malé, ale šikovné kachle s vysokou účinnosťou.

Vyrobené z kvalitného oceľového materiálu. Priemer dymového hrdla je 150 mm s horným vývodom. Vhodné na vykurovanie priestorov v rozmedzí od 48-124 m3.

Veľkou výhodou týchto kachlí je, že sú dvojplášťové, vďaka čomu viac udržujú teplo.

Menšie kachle na prehratie

Menšie kachle na prehratie sú kachle, ktoré sú rozmerovo menšie, menej výkonné ale majú výkonný aj estetický základ. Tento typ kachlí je cenovo viac dostupný, totiž sa nachádzajú podľa pomeru výkonu a ceny v nižších kategóriách. Sú naozaj vytvorené pre menšie priestory.

Kachle De Luxe SHL Victoria

De Luxe Victoria

Kachle De Luxe SHL Victoria sú menšie kachle s presklenenými dvierkami. Sú z oceľového plechu v čiernom prevedení. Vnútro je vyložené šamotovými doskami. Výkon kachlí je 5 kW.

Napriek malému výkonu majú vysokú účinnosť. Kachle majú horný vývod s priemerom 150 mm. V ohnisku sa nachádza liatinový rošt a vyberateľná bezpečnostná zábrana proti vypadávaniu dreva.

Kachle Ekonomik Lux

Ekonomik Lux

Kachle Ekonomik Lux sú malé kachle s výkonom 6,5 kW. Ekonomik Lux kachle sú šikovné krbové kachle s presklenenými žiaruvzdornými dvierkami s nominálnym výkonom 6,5 kW.

Kachle sú oceľové s horným vývodom v priemere 120 mm vybavené zabudovanou klapkou.

Pod ohniskom je zabudovaná polička na drevo a brikety. Kachle majú popolník. Rošt kachlí je liatinový. V časti ohniska je bezpečnostná zábrana proti vypadávaniu dreva. Trieda energetickej účinnosti je A.

Záver

Na záver akokoľvek sa rozhodnete, pri výbere kachlí určite sa oplatí dbať na výkon, rozmery aj umiestnenie kachlí. Všetky parametre uvedených kachlí nájdete aj v našom e-shope. Nezabudnite brať ohľad aj na komín, či ho máte dostatočne dlhý a so správnym priemerom k pripojeniu daného spotrebiča. Ak hľadáte informácie ohľadom komína alebo potrebujete odborníka navštívte našu stránku Frézovanie-oprava komína.

A

Vložiť komentár